Lazy Lion


Přejdi na obsah

Spain Camp 2011

Galerie LAZY LION

Tenisový klub Lazy lion ve Španělsku (červen 2011)

Před několika lety vznikl v Náchodě tehdy ještě bezejmenný tenisový klub, založený nadšenci různých profesí s výraznými věkovými i tělesnými rozdílnostmi, ale se společnou láskou ke kdysi „bílému“ sportu-tenisu.Postupně si členové vytvořili přesná herní pravidla, bodování, penalizace , bonifikace, kárná opatření za porušení životosprávy, odměny za vítězství ve stylu „kanárek“ a další zpestření pro společné sobotní chvíle na tenisových kurtech na Lhotkách s zimní mače v náchodské hale na posléze v Teplicích nad Metují. Po delším dohadování a sporech se zrodil i název a znak klubu Lazy lion. Lazy ale neznamená v tomto spojení líný, ale spíše rozvážný a zkušený, přesně tak ,jak se tváří lvíček na našem emblému.
Pravidelná utkání a trénink přinesly své ovoce, razance a přesnost úderů se natolik zlepšily, že se náš amatérský klub rozhodl v červnu 2009 vyzvat irské chlapíky s obdobným nadšením pro tenis k prvnímu mezinárodnímu utkání v překrásném přístavním městečku Crosshaven na jižním pobřeží Irska. Při mezinárodním křtu sice náš tým utrpěl porážku ,ale přátelská atmosféra, nádherná příroda a památky zeleného ostrova nás zcela uchvátily. Už při návratu bylo jasné ,že se Lazy lion vypraví do další destinace porovnat své síly a poznat další zajímavou oblast Evropy.
Volba padla na Kantábrii, severní oblast Španělska , omývanou bouřlivými vodami Atlantiku. Malebné pobřeží s vysokými bílými útesy nám trochu připomnělo irské břehy.
Po středečním příletu do Bilbaa jsme navštívili překrásnou dominantu města Guggenheimovo muzeum s expozicemi modrního umění. Poté nám zbývalo ještě 100 km do středověkého městečka Santillana del Mar , které leží v těsné blízkosti jeskyně Altamira proslulé světoznámými prehistorickými kresbami.. Tady jsme 4 noci pobývali v příjemném rodiném hotýlku a vychutnávali atmosféru místa , kde nic neruší původní architekturu historických kamenných a hrázděných domů, kostelíků a kašen, města nazdobeného k oslavám svatojánské noci.
Španělští soupeři nám připravili příjemné přivítání, v komunikaci nám navíc pomáhal náchodský rodák Rosťa Daněk, který se zde před několika lety usadil a s jeho významným přispěním se nám podařilo cestu uskutečnit.
Tenisové utkání se odehrálo ve čtvrtek na betonových kurtech ve sportovním areálu situovaném na vysokém útesu nad pláží Los locos ( Pláž bláznů) s překrásným výhledem na moře se zpěněnými hřbety vln, s nimiž jsme se měli možnost zblízka seznámit další den.
Španělský tým vypadal na pohled velmi dobře. Štíhlí osmahlí mladíci nás svou fyziognomií jasně předčili, ale netušili, že náš tým je připraven zejména technicky morálně.Při hře se stíraly věkové i váhové rozdíly a nakonec si naši Lvi odnášeli pohár za vítězství 7:2.

Další dny jsme rovněž věnovali sportovním aktivitám .V pátek dopoledne nás čekal boj o život při výuce surfingu v chladných rozbouřených vlnách Atlantiku , které místy připomínaly tsunami, a naše plíce stažené v neoprenech jen těžko nabíraly dech. Naštěstí jsme vyvázli jen s odřeninami a naraženou sanicí. Některým extremně sportovně nadaným jedincům i se dokonce podařilo několik sekund udržet vstoje na surfu a sklidit zasloužený potlesk přihlížejících diváků.
Ani tento vyčerpávající zápas s živly naše lvy nezničil a další den se vydali zdolat 2400 metrů vysoký vrchol v pohoří Picos de Europa. Bylo překrásné počasí ,bezvětří, jasno a blankytná obloha , jakoby příroda chtěla poblahopřát našim tenistům k úspěšné misi do téhle překrásné části Pyrenejského poloostrova . Unavení a spokojení po dobytí vrcholu, jsme se mohli kochat nádherným výhledem na horské hřebeny se zbytky třpytícího se sněhu a dělit se o zbytky stravy s horskými kavkami .
Návštěva jeskyně Altamira a obrovské pitoreskní krápníkové jeskyně Soplea ještě umocnily naše nevšední zážitky a spolu se španělskou gastronomii zanechaly v našich srdcích nezapomenutelné dojmy . Věřím , že další společné cesty našeho klubu na sebe nedají dlouho čekat a budou alespoň tak úspěšné jako do španělské Kantabrie.

Vamos Lazy lion !!!!

Home Page | Utkání 2015 | Statistika | Profil hráčů | Galerie LAZY LION | Komentáře | Klubová pravidla | Informace | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku